KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12989179
*
nr 1298 9179
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på pannå, 23x29 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 18:11:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 14:51:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt landskap
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 1298 9179
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på pannå, 23x29 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 14:51:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt landskap
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23